Wordpress rychlost webových stránek

Nejrychlejší WordPress | Nejlepší pluginy zdarma

WordPress je nejrozšířenějším redakčním systémem na světě. Zhruba každé třetí webové stránky na světě běží na skvělé platformě WordPress.

Dobrý web i bez znalosti kódu.

Mnoho webů na WordPressu v minulosti i v současnosti trpí na rychlost načítání a procházení. Zlí jazykové tvrdí, že na WordPressu nikdy nepoběží web tak rychle jako u klasických webových stránek. Není to však pravda. Koktejl těch správných pluginů dokáže velice zrychlit celé webovky na WP.

Proč mít rychlé webové stránky a WordPress

Než začnu něco dělat, tak je dobré si ujasnit proč to dělám. Mít rychlé stránky už není zdaleka jen o uživatelském dojmu, ale i ten má svoji jasnou roli. Přijdete na stránky, kde se vše pekelně dlouho načítá, tak je opustíte. Nejenže ztratíte návštěvníky, ale také se propadáte u Googlu. A kdo si dnes může dovolit kašlat na organické vyhledávání a fulltextové vyhledávače Google a Seznam?

Koktejl nejlepších pluginů pro rychlost webu

Některé pluginy k sobě dobře zapadnou, některé dělají tu samou práci dvakrát a některé spolu dokonce zlobí.

Jednou z prvních věcí ,která lze nastavit během minuty a bezproblémově běží je plugin na cache.

W3 Total Cache a WP Super Cache

Mezi nejrozšířenější patří W3 Total Cache a WP Super Cache. Oba tyto pluginy pokořily již milion aktivování s dobrým hodnocením a tak nejdete příliš do rizika. U pluginů není třeba příliš nastavovat a pokud se nechcete příliš zdržovat, tak pouze aktivujete cachování.

Autoptimize

Nejrozšířenější plugin pro minifikaci CSS, JS a HTML ve WordPressu. Autoptimize komprimuje, minifikuje i cachuje všechny scripty a styly. HTML kód zase minifikuje. Minifikace slouží k zmenšení a odstranění například komentářů či zbytečných mezer.

Zde může být dobrou alternativou WP Super Minify.

WP Performance Score Booster

Opět velmi často používaný plugin uzavírající tuto základní trojku. S aktivací pluginu by se měla zvýšit rychlost načítání stránek, jelikož se aktivuje GZIP kompresí a bude se lépe využívat mezipaměť internetového prohlížeče.

Chci ještě rychlejší WordPress

Ještě rychlejší WordPress si žádá již jisté investice. Obecně nejlepších výsledků pro zrychlení WordPressu dosahuje plugin WP Rocket, který plní všechny hlavní funkce pro zrychlení na výbornou! Jeho cena startuje na 950 Kč.

Optimalizace médií a obrázků pro rychlost i efektivitu

Mnoho uživatelů a správců webových stránek na WordPressu vkládá obrázky bez ladu a skladu. Stáhnu, nahraji a jdu od toho. To je velká škoda a je výhodnější se obrázkům věnovat více.

Zkuste plugin WP Smush.it

Pokud má obrázek k příspěvku 1 mb, tak to není v pořádku! Smush.it Vám dokáže ušetřit objem na již obsáhlém WordPress webu a při nahrávání můžete obrázky optimalizovat. S tímto pluginem naleznete symbiózu mezi výkonem a grafickou přívětivostí.

Když už jsme u obrázků, tak mnoho uživatelů WordPressu vkládá své obrázky nejen extrémně velké ale také poměrově nevhodné ke své šabloně. Výsledkem je nepříznivé zobrazování.

A ještě jedna rada k médiím a obrázkům. U WordPressu máte možnost vyplnit název, titulek, ALT popis a popis. Pokud vyplníte vše, tak jdete úspěchu nejvíce naproti. Pokud šetříte čas, tak alespoň název a ALT.

ALT by měl popisovat obrázek a zároveň obsahovat klíčová slova stránky.

Pokud chcete vydělávat na internetu pomocí WordPressu, tak musíte myslet také na rychlost.

Komentovat

E-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Související články