SMS marketing Wordpress

SMS marketing: Jak na reklamu pomocí textové zprávy?

I když se může zdát, že jsou SMS zprávy spíše na ústupu, tak se nenechte zmást. SMS marketing je moderním a velmi účinným propagačním kanálem. Zatímco email marketing chrlí miliony mailů každý den, tak SMS rybníček je méně prozkoumaný.

Kolik Vám v posledním měsíci spadlo emailů do spamu? Mnoho. A kolik SMS zůstalo na Vašem telefonu nepřečtených? Průzkumy ukazují, že lidé přečtou 99 % SMS zpráv a 98 % si přečtou do 5 minut! To dělá z SMS marketingu velice silnou zbraň.

Jak dělat efektivní SMS marketing?

Základ je vybrat si nějaké kvalitní řešení, které SMS marketing podporuje. Můžete vyzkoušet zdarma například SMSVIO.cz.

Následně si musíte stanovit marketingovou strategii. Je dobré posílat SMS po pracovní špičce nebo v době oběda. Také musíte vyladit posílané zprávy a dobře si poznamenávat jaké vyvolaly reakce.

Přesně nastavíte čas odeslání, datum, vyladěný text a uložíte do administrace. SMS marketing se hodí do široké plejády oborů a oblastí. Chytří finanční poradci si SMS marketingem udržují vřelý vztah se svými klienty. Hotely a pensiony zase vykrývají pomocí SMS marketingu takzvanou okurkovou sezónu. Restaurace pořádají páteční akce.

Pomocí SMS marketingu pořádám čtvrteční tataráky. Mam vždy jistotu plného podniku.

Josef H., majitel restaurace v Plzni

SMS marketing a Woocommerce plugin

Velké a úspěšné eshopy mají ve svém marketingovém mixu SMS marketing zařazený již dávno. Zákazníka ujistí o evidované objednávce, poděkují a nastíní možné doručení. Zákazník získává automaticky vyšší důvěru k takovému eshopu.

Mnohé eshopy mají také v obchodních podmínkách možnost opakovaného kontaktování. Následně se dokáží zákazníkům více vrýt do paměti a prezentovat lákavé akce.

Pokud chce majitel eshopu posunout své podnikání o level výše, tak musí konkurovat velkým eshopům na všech frontách. Kvalitní péče o zákazníky a chytré zařazení SMS marketingu může pomoci.

Integrace SMS marketingu během několika minut

Jestli jste si vybrali platformu WooCommerce, tak to máte mnohem snazší. Na tento systém můžete jednoduše implementovat již zmíněný SMSVIO.cz a smazat tak konkurenční výhodu mnohých velkých eshopů, které těží z výhod SMS marketingu. Kombinace WordPressu a dobrých pluginů dokáže vyrovnat síly s drahými individuálními řešeními.

Související články

Komentovat

Your email address will not be published. Required fields are marked *