Američan Pat Flynn vydělává milion korun měsíčně na blogu o webech

Američan Pat Flynn vydělává milion korun měsíčně na blogu o webech

Byl jednou jeden architekt a ten si chtěl k práci přivydělat. Založil si web s návodem jak složit zkoušku nutnou pro architekty v USA. A pak si založil web, kde psal o práci na tom prvním webu.

Pár let uběhlo a nyní Pat Flynn vydělává asi jeden milion korun měsíčně a to jen s pár weby!

 • Patův hlavní web: Smart Passive Income (výdělek asi milion korun měsíčně)
 • Patův první web pro architekty: Green Exam Academy (výdělek 70.000 korun měsíčně)
 • Patův další web, který založil jen za účelem výdělku: Security Guard Training (výdělek 50.000 korun měsíčně)
 • Nejnovější web, také založený pro peníze: Food Truckr (výdělek 40.000 korun měsíčně)

Nejvtipnější mi na tom připadá, že vydělává na internetu tím, že radí lidem jak vydělávat na internetu.

Pat Flynn je pro mnoho autorů webů vzorem a zdrojem motivace. Jeho hlavní web je studnicí velmi hodnotných článků o internetovém marketingu. Má na webu spoustu příkladů z praxe – jak co udělal, co fungovalo, co nefungovalo.

Unikátní je Pat Flynn v tom, že zveřejňuje každý měsíc podrobné reporty o svých výdajích a příjmech.

Jak to Pat Flynn dělá?

Než začnete plánovat nákup červeného Ferrari, tak si přečtete, co všechno Pat Flynn dělá a jak…

Pat má zcela jedinečnou osobnost a je velmi talentovaný internetový spisovatel (čti blogger). Po přečtení jeho pár článků jsem měl pocit, že ho tak nějak znám. Při čtení jeho webu taky získáte pocit, že to s Vámi myslí dobře a opravdu ho těší víc pomoc lidem, než výdělek.

Další věcí jsou jeho organizační schopnosti. Pat v současné době řídí mini tým lidí.

Bohužel se díky jeho pozitivnímu stylu psaní nedozvíme, kde mu to vlastně skřípe. Prostě to vypadá, že je všechno dokonalé a všechno mu jde tak nějak samo. Pravdou je, že minimálně jeho výdělky z webů jsou pohádkové.

Podle mě je Pat Flynn v zásadě workoholik, ale jemu to tak nepřipadá a tak se to nedozvíme.

Pat vyvíjí spoustu aktivit mimo webové stránky. Dělal mnoho rozhovorů do médií, přednášel na konferencích atd. Prosím všimněte si toho. Drtivá většina majitelů webů s velkými výdělky vyvíjí i jiné aktivity v „reálném světě.“ Těžko získáte zpětný odkaz z webu CNN, když jim nedáte rozhovor.

Pat je v USA a tam jsou zcela jiné podmínky pro internetové podnikání:

 • V USA jsou lidé zvyklí běžně platit kartou na internetu. V Česku eshopy pořád bojují s neodebraným zbožím zaslaným na dobírku. Při prodeji eBooku chce hodně lidí platit převodem atd.
 • USA je mnohonásobně větší trh. Je až neuvěřitelné, s jak úzkým oborem se dá vydělávat. Pokud podle vzoru od Pata založíte v ČR web „jak se stát hlídačem“, vyděláte při nejlepším pár stovek měsíčně. V USA se jen tímto webem můžete živit.
 • Spotřebitelé v USA mají mnohonásobně víc peněz. Oni prostě kupují, protože na to mají. Průměrný plat hlídače (ochranky) je 300 korun na hodinu. Pro takového člověka není problém utratit pár stovek za elektronickou knihu. To se jim to vydělává, když lidi s nejnižším vzděláním mají na rozhazování.

Na druhou stranu:

 • V USA je v porovnání s ČR neskutečně silná konkurence a to i v oborech, které se zdají být okrajové. V Česku se můžete proboxovat na první místa vyhledávačů i v poměrně hlavních oborech.
 • V Česku se dá díky menší konkurenci web rozjet rychleji a snadněji.
 • V USA nemají Seznam.cz. Monopol na světovém trhu s vyhledávači je pro majitele webů noční můrou.

Pasivní příjem? Zapomeňte

Někteří lidé nazývají příjem z webů (jako má Pat Flynn) tzv. příjmem pasivním. Nic není víc daleko od pravdy.

Je sice pravda, že pokud se Vám podaří web rozjet, tak má určitou setrvačnost. Čím větší a čím rychleji vlak roztlačíte, tím větší a delší je setrvačnost. Malé impérium Pata Flynna by ho mohlo ještě několik let živit, aniž by na cokoliv sáhnul. Nicméně časem by i to upadlo. A pak by musel investovat hodně energie, aby vlak znovu roztlačil.

Zcela stejně to funguje s jakoukoliv firmou. Když jsem měl firmu pěkně „rozjetou“, mohl jsem prakticky přestat pracovat a zdálo se, že firma „běží sama.“ To samozřejmě není pravda. Firma má určitou setrvačnost, ale perpetum mobile to není. A stejně je to s weby.

Žádný pasivní příjem z webů neexistuje. Jsou jen weby s větší setrvačností.

Doporučuji projít web Pata Flynna, protože některé jeho články jsou opravdu hodnotné.

Komentářů

 1. Monika

  Dobrý den, na čem vlastně vydělává? Není mi to pořad jasné. Sama mám e-shop s kosmetikou, ale na uvedených webech jsem na prodej nic nenašla.

  1. Pavel Bíbr

   Zdravím Moniko, Pat vydělává na affiliate marketingu (článek k tomu zde: http://webychytre.cz/co-je-to-affiliate/ ). Prostě ve svých článcích odkazuje na produkty a služby, které doporučuje a když si je lidé koupí, tak z toho má provizi. Díky velkému obratu si domluvil u dodavatelů vyšší provizi a lidi přes něj nakupují opravdu hodně. Třeba na webhostingu Bluehost (co je to webhosting najdete zde: http://webychytre.cz/co-je-to-domena-a-webhosting/ ), který doporučuje, vydělává neuvěřitelných 700t. korun měsíčně na provizích.

 2. Vojtěch Valda

  Ten jeho hlavní web vypadá hodně našlapaně, všechno pěkně přehledný, velký tlačítka, profi grafika…ten pat na mě působí dojmem psychopata:-)

  1. Pavel Bíbr

   😀 Psychopata. Jeho hlavní web prošel předělávkou někdy před rokem, možná dvěma, nevím přesně. Se ziskem v miliónech se samozřejmě velmi vyplatí vyřešit design do každého detailu.

Komentovat

E-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Související články