Dělám si web sám, díl 1. Doména a webhosting

První díl seriálu o tvorbě vlastní webové stránky svépomocí bez jakýchkoli technických znalostí. V seriálu se dozvíte, jak si vytvořit svůj vlastní web. Snadno a bez cizí pomoci. V tomto díle se dozvíte, jak na koupi domény a prostoru pro Váš web, čili webhostingu.

Abyste mohli mít webovou stránku na své vlastní adrese, potřebujete ze všeho nejdřív dvě věci:

  1. Doménu
  2. Místo, kam web umístíte = webhosting

Podrobněji o tom, co je to doména a webhosting najdete v článku Co je to doména a webhosting? Jaký webhosting určitě nebrat? 

Pokud stále nemáte vybraný název pro svůj web, přečtěte si článek Jak zvolit název pro svůj web? Jakou vybrat doménu? Příklady z praxe.

Nebudeme se tady znovu zabývat vysvětlováním, co doména a webhosting znamenají a jdeme rovnou na věc.

Všechny velké webhostingové společnosti nabízí zároveň prodej domén .CZ a pokud se budete držet mých pravidel na výběr názvu webu (čili domény), kupujete doménu .CZ.

Takže je potřeba vybrat si jen webhostingovou společnost a doménu koupíte na stejném místě. Možná byste jí jinde koupili samostatně o 10 korun levněji, ale to je částka zanedbatelná. Hlavně, ať to máte obojí na jednom místě a pěkně přehledně.

Mohl bych Vám tady rovnou napsat, který webhosting si máte koupit a hotovo. Já si ale myslím, že bude lepší, když se o tom trochu víc dozvíte a zodpovědně si vyberete webhostingovou společnost podle sebe. Váš web je takové Vaše virtuální děťátko, tak ať víte, kde bude spinkat.

Původně jsem začal psát podrobnosti o webhostingových společnostech do tohoto seriálu, ale to jsem zrušil, protože to by ten seriál neměl moc trvalou hodnotu. Webhostingové společnosti a jejich kvalita se totiž mění a tak sem nemůžu prostě napsat jednu společnost a hotovo.

Vytvořil jsem proto sekci na tomto webu Webhosting a domény. V této sekci Vám popíšu různé webhostingy, které bych v ČR doporučil. Výběr je na Vás.

Taky tam umístím návody, které jsou specifické pro jednotlivé společnosti. U mnoha společností si lze například usnadnit práci s instalací WordPress nebo jiných šikovných pomůcek na tvorbu webových stránek, ale jak to přesně udělat, to se liší.

Nyní tedy pokračujte do sekce Webhosting a domény a tam si vyberte webhostingovou společnost a dle návodu, který tam uvádím k Vaší vybrané společnosti, si objednejte webhosting a doménu a pak pokračujte v tomto seriálu Dělám si web sám.

Chytrým lidem nic neunikne...
Některé informace posílám jen odběratelům e-mailů. Přihlašte se k odběru článků a informací, které píšu jen e-mailem.
We respect your privacy

Autor

Pavel Bíbr

Pavel se věnuje tvorbě webových stránek přes 15 let. Byl u zrodu internetu v Česku a má za sebou řadu úspěšných projektů, z nichž některé stále aktivně provozuje. Baví ho vysvětlovat vše kolem webů a pomáhat lidem s jejich weby. Lidé mu pokládají mnoho podobných dotazů ohledně webových stránek a tak se rozhodl, že pro ně vytvoří tento web. Kontakt na Pavla.

2 komentáře u „Dělám si web sám, díl 1. Doména a webhosting“

  1. Velmi zrozumitelne video, dufam že budete pokračovat v natačaní tychto videí „Delam si web sam“, teším sa na dalšie diely

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *