Dělám si web sám, díl 1. Doména a webhosting

Dělám si web sám, díl 1. Doména a webhosting

První díl seriálu o tvorbě vlastní webové stránky svépomocí bez jakýchkoli technických znalostí. V seriálu se dozvíte, jak si vytvořit svůj vlastní web. Snadno a bez cizí pomoci. V tomto díle se dozvíte, jak na koupi domény a prostoru pro Váš web, čili webhostingu.

Abyste mohli mít webovou stránku na své vlastní adrese, potřebujete ze všeho nejdřív dvě věci:

  1. Doménu
  2. Místo, kam web umístíte = webhosting

Podrobněji o tom, co je to doména a webhosting najdete v článku Co je to doména a webhosting? Jaký webhosting určitě nebrat? 

Pokud stále nemáte vybraný název pro svůj web, přečtěte si článek Jak zvolit název pro svůj web? Jakou vybrat doménu? Příklady z praxe.

Nebudeme se tady znovu zabývat vysvětlováním, co doména a webhosting znamenají a jdeme rovnou na věc.

Všechny velké webhostingové společnosti nabízí zároveň prodej domén .CZ a pokud se budete držet mých pravidel na výběr názvu webu (čili domény), kupujete doménu .CZ.

Takže je potřeba vybrat si jen webhostingovou společnost a doménu koupíte na stejném místě. Možná byste jí jinde koupili samostatně o 10 korun levněji, ale to je částka zanedbatelná. Hlavně, ať to máte obojí na jednom místě a pěkně přehledně.

Mohl bych Vám tady rovnou napsat, který webhosting si máte koupit a hotovo. Já si ale myslím, že bude lepší, když se o tom trochu víc dozvíte a zodpovědně si vyberete webhostingovou společnost podle sebe. Váš web je takové Vaše virtuální děťátko, tak ať víte, kde bude spinkat.

Původně jsem začal psát podrobnosti o webhostingových společnostech do tohoto seriálu, ale to jsem zrušil, protože to by ten seriál neměl moc trvalou hodnotu. Webhostingové společnosti a jejich kvalita se totiž mění a tak sem nemůžu prostě napsat jednu společnost a hotovo.

Vytvořil jsem proto sekci na tomto webu Webhosting a domény. V této sekci Vám popíšu různé webhostingy, které bych v ČR doporučil. Výběr je na Vás.

Taky tam umístím návody, které jsou specifické pro jednotlivé společnosti. U mnoha společností si lze například usnadnit práci s instalací WordPress nebo jiných šikovných pomůcek na tvorbu webových stránek, ale jak to přesně udělat, to se liší.

Nyní tedy pokračujte do sekce Webhosting a domény a tam si vyberte webhostingovou společnost a dle návodu, který tam uvádím k Vaší vybrané společnosti, si objednejte webhosting a doménu a pak pokračujte v tomto seriálu Dělám si web sám.

Komentářů

  1. Pavol

    Velmi zrozumitelne video, dufam že budete pokračovat v natačaní tychto videí „Delam si web sam“, teším sa na dalšie diely

    1. Pavel Bíbr

      Díky za povzbuzení. Jakmile budu mít čas, budu natáčet další videa.

Komentovat

E-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Související články