Dělám si web sám, díl 1. Doména a webhosting

Dělám si web sám, díl 1. Doména a webhosting

První díl seriálu o tvorbě vlastní webové stránky svépomocí bez jakýchkoli technických znalostí. V seriálu se dozvíte, jak si vytvořit svůj vlastní web. Snadno a bez cizí pomoci. V tomto díle se dozvíte, jak na koupi domény a prostoru pro Váš web, čili webhostingu.

Abyste mohli mít webovou stránku na své vlastní adrese, potřebujete ze všeho nejdřív dvě věci:

  1. Doménu
  2. Místo, kam web umístíte = webhosting

Podrobněji o tom, co je to doména a webhosting najdete v článku Co je to doména a webhosting? Jaký webhosting určitě nebrat? 

Pokud stále nemáte vybraný název pro svůj web, přečtěte si článek Jak zvolit název pro svůj web? Jakou vybrat doménu? Příklady z praxe.

Nebudeme se tady znovu zabývat vysvětlováním, co doména a webhosting znamenají a jdeme rovnou na věc.

Všechny velké webhostingové společnosti nabízí zároveň prodej domén .CZ a pokud se budete držet mých pravidel na výběr názvu webu (čili domény), kupujete doménu .CZ.

Takže je potřeba vybrat si jen webhostingovou společnost a doménu koupíte na stejném místě. Možná byste jí jinde koupili samostatně o 10 korun levněji, ale to je částka zanedbatelná. Hlavně, ať to máte obojí na jednom místě a pěkně přehledně.

Mohl bych Vám tady rovnou napsat, který webhosting si máte koupit a hotovo. Já si ale myslím, že bude lepší, když se o tom trochu víc dozvíte a zodpovědně si vyberete webhostingovou společnost podle sebe. Váš web je takové Vaše virtuální děťátko, tak ať víte, kde bude spinkat.

Původně jsem začal psát podrobnosti o webhostingových společnostech do tohoto seriálu, ale to jsem zrušil, protože to by ten seriál neměl moc trvalou hodnotu. Webhostingové společnosti a jejich kvalita se totiž mění a tak sem nemůžu prostě napsat jednu společnost a hotovo.

Vytvořil jsem proto sekci na tomto webu Webhosting a domény. V této sekci Vám popíšu různé webhostingy, které bych v ČR doporučil. Výběr je na Vás.

Taky tam umístím návody, které jsou specifické pro jednotlivé společnosti. U mnoha společností si lze například usnadnit práci s instalací WordPress nebo jiných šikovných pomůcek na tvorbu webových stránek, ale jak to přesně udělat, to se liší.

Nyní tedy pokračujte do sekce Webhosting a domény a tam si vyberte webhostingovou společnost a dle návodu, který tam uvádím k Vaší vybrané společnosti, si objednejte webhosting a doménu a pak pokračujte v tomto seriálu Dělám si web sám.

Související články

2 Comments

  1. Pavol

    Velmi zrozumitelne video, dufam že budete pokračovat v natačaní tychto videí „Delam si web sam“, teším sa na dalšie diely

    1. Pavel Bíbr

      Díky za povzbuzení. Jakmile budu mít čas, budu natáčet další videa.

Komentovat

Your email address will not be published. Required fields are marked *