Měření rychlosti webu. Kde a jak? Na milisekundách záleží

Měření rychlosti webu. Kde a jak? Na milisekundách záleží

Rychlost webu je jedním z důležitých parametrů, které ovlivňují Vaši pozici na vyhledávači Google. A nejen to. Rychlost Vašeho webu ovlivňuje spokojenost návštěvníků s Vaším webem – na rychlejším webu lidi nakupují více, zůstanou tam déle a více si toho přečtou.

Na milisekundách záleží

Velcí hoši poskytující celosvětové datové služby dali hlavy dohromady a udělali hloubkové průzkumy. Výsledkem je seznam faktů, proč na milisekundách záleží:

  • Při prodloužení nahrávání stránek o každých 100 milisekund se internetovému gigantovi Amazon snížil prodej o 1% (Kohavi and Longbotham 2007)
  • Google odhalil, že když změní svůj web a zobrazí místo 10 výsledků vyhledávání za 0,4 sekundy 30 výsledků vyhledávání za 0,9 sekund, tak mu to sníží návštěvnost a výdělky o 20% (Linden 2006)
  • Google také zjistil, že 400 milisekund (0,4 sekund) prodleva v zobrazení vyhledávání měla za následek -0.59% počtu vyhledávání na uživatele. Ba co víc: když Google této stejné testovací skupině vyhledávání zpět o 400 milisekund zrychlil, tak stále vyhledávali o -0.21% méně dotazů. Google tak objevil, že rychlost webu ovlivňuje dlouhodobé chování uživatelů Vašeho webu.
  • Yahoo (jiný vyhledávač, v Česku se nepoužívá) taky přišel na to, že stránku pomalejší o 400 ms uvidí o 5-9% méně uživatelů, kteří stránku zavřou ještě než se načte.

A tak dál.

Prostě: Na rychlosti záleží.

Rychlost Vašeho webu z různých koutů světa si můžete zdarma změřit na tomto webu:

http://cloudmonitor.ca.com/en/checkit.php (zadejte adresu Vašeho webu a klikněte na Check)

Další pomůcky na měření rychlosti načítání Vašeho webu a identifikace dalších problémů

Rozhodně rychlost načítání Vašeho webu nepodceňujte.

Zde je výsledek měření tohoto webu (WebyChytre.cz):

mereni-rychlosti-webu-webychytre

Související články

Komentovat

Your email address will not be published. Required fields are marked *