Následující zdánlivá maličkost mi umožnila plánovat svůj čas, zvýšit návštěvnost webů a zajistit spokojené návštěvníky. Naučil jsem se mít napsaných pár článků dopředu a nastavit jejich publikaci na budoucnost.

Nejspíš už víte, že vyhledávače mají rádi aktualizované weby. Ideální by bylo, kdybyste na svůj web přidali každý den super kvalitní článek a ještě zajistili jeho propagaci (odkazy v internetu). S malým webem je to nereálné, ale snažte se tomu alespoň co nejvíc přiblížit.

Aktuální obsah není jen dobré chroupání pro vyhledávače. Vyhledávače se snaží především uspokojit svoje uživatele a lidi mají radši aktualizované weby. Právě proto jim vyhledávače podsouvají aktuální weby, aby byli (třeba) Homolkovi spokojení.

Jenže věnovat se webu každý den je dost náročné a hlavně Vám to bude tříštit pozornost. Je lepší na webu dělat souvisle několik hodin a jindy se zase věnovat v kuse něčemu jinému. Jak tedy zajistit, abyste měli web aktualizovaný, ale přitom to nemuseli osobně zajišťovat?

Plánujte obsah dopředu

Systém WordPress i další redakční systémy mají funkci, díky které můžete datum publikování článku nastavit na budoucí čas a článek uložit. Článek se následně sám zveřejní v nastavený čas.

Plánování publikování článku v systému WordPress
Plánování publikování článku v systému WordPress
Plánování článku v systému Joomla (starší verze)
Plánování článku v systému Joomla (starší verze)

Díky této vychytávce mám weby, na které celý rok ani nesáhnu a přesto se tam jednou týdně až měsíčně zobrazuje nový článek a web vypadá aktuální.

Nechám si napsat články, klidně několik desítek a pak strávím několik hodin ukládáním článků na web. Nastavím článkům různé datumy v budoucnosti a olala! Web s aktuálním obsahem na rok dopředu je na světě.

Kdybych měl s každým webem skutečně strávit každou chvíli 10 minut na vložení článku, tak nedělám nic jiného a hlavně z toho budu za chvíli otrávený, protože budu pracovat jak robot.

Zcela samozřejmě toto používají televize a nikdo se nad tím nepozastaví. Pokud nemáte zpravodajský web, kde je nutný aktuální obsah, tak se nebojte zahrát si na televizi.

Podobnou fintu používá třeba i Pat Flynn ve svých videích. Má předtočených několik měsíců dopředu. Používá to hodně známých autorů webů.

Já vím, že ono to tak nějak nutká k tomu, aby člověk publikoval vše ihned, jak to má napsáno, ale zkuste se přinutit napsat pár článků dopředu.

Uvidíte, jak skvělý je pocit, že nemusíte dělat nic a jen koukáte a Váš web má najednou nový článek a lidi u něj komentují a všechno se to děje tak nějak samo. Ono se to samo samozřejmě neděje, museli jste to připravit…

Chcete dělat weby chytře?
Přihlašte se k odběru článků a soukromých informací, které píšu jen e-mailem.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *