Nepublikujte články hned, plánujte obsah webu dopředu, jako profík

Nepublikujte články hned, plánujte obsah webu dopředu, jako profík

Následující zdánlivá maličkost mi umožnila plánovat svůj čas, zvýšit návštěvnost webů a zajistit spokojené návštěvníky. Naučil jsem se mít napsaných pár článků dopředu a nastavit jejich publikaci na budoucnost.

Nejspíš už víte, že vyhledávače mají rádi aktualizované weby. Ideální by bylo, kdybyste na svůj web přidali každý den super kvalitní článek a ještě zajistili jeho propagaci (odkazy v internetu). S malým webem je to nereálné, ale snažte se tomu alespoň co nejvíc přiblížit.

Aktuální obsah není jen dobré chroupání pro vyhledávače. Vyhledávače se snaží především uspokojit svoje uživatele a lidi mají radši aktualizované weby. Právě proto jim vyhledávače podsouvají aktuální weby, aby byli (třeba) Homolkovi spokojení.

Jenže věnovat se webu každý den je dost náročné a hlavně Vám to bude tříštit pozornost. Je lepší na webu dělat souvisle několik hodin a jindy se zase věnovat v kuse něčemu jinému. Jak tedy zajistit, abyste měli web aktualizovaný, ale přitom to nemuseli osobně zajišťovat?

Plánujte obsah dopředu

Systém WordPress i další redakční systémy mají funkci, díky které můžete datum publikování článku nastavit na budoucí čas a článek uložit. Článek se následně sám zveřejní v nastavený čas.

Plánování publikování článku v systému WordPress
Plánování publikování článku v systému WordPress
Plánování článku v systému Joomla (starší verze)
Plánování článku v systému Joomla (starší verze)

Díky této vychytávce mám weby, na které celý rok ani nesáhnu a přesto se tam jednou týdně až měsíčně zobrazuje nový článek a web vypadá aktuální.

Nechám si napsat články, klidně několik desítek a pak strávím několik hodin ukládáním článků na web. Nastavím článkům různé datumy v budoucnosti a olala! Web s aktuálním obsahem na rok dopředu je na světě.

Kdybych měl s každým webem skutečně strávit každou chvíli 10 minut na vložení článku, tak nedělám nic jiného a hlavně z toho budu za chvíli otrávený, protože budu pracovat jak robot.

Zcela samozřejmě toto používají televize a nikdo se nad tím nepozastaví. Pokud nemáte zpravodajský web, kde je nutný aktuální obsah, tak se nebojte zahrát si na televizi.

Podobnou fintu používá třeba i Pat Flynn ve svých videích. Má předtočených několik měsíců dopředu. Používá to hodně známých autorů webů.

Já vím, že ono to tak nějak nutká k tomu, aby člověk publikoval vše ihned, jak to má napsáno, ale zkuste se přinutit napsat pár článků dopředu.

Uvidíte, jak skvělý je pocit, že nemusíte dělat nic a jen koukáte a Váš web má najednou nový článek a lidi u něj komentují a všechno se to děje tak nějak samo. Ono se to samo samozřejmě neděje, museli jste to připravit…

Související články

Komentovat

Your email address will not be published. Required fields are marked *