Rozhovor: Michaela Mužíková vydělává psaním textů pro podnikatele

Rozhovor: Michaela Mužíková vydělává psaním textů pro podnikatele

Dalším skvělým inspirujícím příkladem, jak se dá vydělávat na internetu, je Michaela Mužíková. Michaela byla několik let zaměstnaná, ale chtěla více svobody a tak využila své vědomosti, vymyslela internetový projekt a jde jí to perfektně.

Michaela Mužíková psala pro Hospodářské noviny i pro největší centrum pro léčbu krve v Česku. Dnes připravuje texty, které prodávají, především pro weby malých a středních firem, pro podnikatele a neziskovky. O copywritingu zároveň přednáší na kurzech Naučmese.cz a také každý den bloguje v projektu 365copytriku.cz.

Michaela mi odpověděla na pár otázek:

Proč zrovna psaní? Co tě na tom baví?

K psaní jsem se dostala přes média, ve kterých jsem strávila pět let. Naučila jsem se tam poznat v záplavě informací téma a pak ho srozumitelně předat dál. A přesně toho dnes využívám i v copywritingu a baví mě to. Vidím totiž, že to lidem pomáhá v jejich vlastním byznyse.

Kdy vznikl tvůj web 365copytriku.cz a proč?

Nejdřív to byl tak trochu šílený nápad, ale dnes je to automat na zakázky. Každý den tam totiž vkládám jeden nový tip na to, jak přesvědčit svým textem, a tím vlastně lidem ukazuji, jak pracuji. První trik vyšel 1. ledna 2015, poslední vyjde na konci prosince.

Jaký typ zákazníků se ti ozývá?

Je to velmi různé. Jsou to začínající podnikatelé, e-shopy, IT firmy ale také třeba veřejná knihovna nebo malá neziskovka. A jejich důvody jsou většinou dva: pojmenovat to podstatné a mluvit srozumitelně bez otřepaných frází.

Jak svůj web propaguješ? Kde získáváš čtenáře pro 365copytriku.cz?

Mám dva hlavní kanály. Facebook stránku 365 copy triků a Twitter Michala Mužíková. Tam každý den nový copy trik připomínám a díky tomu přichází na web denně několik stovek lidí. A většina z nich se vrací. To mi dělá radost.

Jaké máš cíle s webem do budoucna?

Zatím ne moc konkrétní. I když vidím víc než kdy jindy, že se konec roku blíží. Už jsem u triku číslo 238 🙂

S čím se na tebe lidé můžou obrátit a na jakém kontaktu tě zastihnou?

Píšu pro weby (existující i vznikají) a také školím, jak tvořit texty, které přesvědčí, vlastními silami. Takže mi jen popište, co přesně potřebujete, a já se vám během pár dnů ozvu zpět. (kontakt: mich@elamuzikova.cz)

Děkuju Míše za rozhovor!

Související články

Komentovat

Your email address will not be published. Required fields are marked *