Filmy online, filmy torrent, sledování filmů

Filmy online nebo raději torrent?

Filmy se těší všeobecné popularitě od dob úplně prvních snímků až do současnosti. Přestože počátky filmu nejsou jasně definované, první kino bylo postaveno v roce 1897. Díky kombinaci technologie a oblíbenosti se sledování filmů pomalu rozšířilo na všechna média včetně těch, která patří do online světa. A pár let od dob, kdy jsme se naučili, co je internet, už stahujeme filmy zdarma jako diví.

Existuje mnoho stránek, kde můžeme zdarma sledovat filmy a seriály online. Weby jako Bombuj.tv, Topserialy.to nebo Freefilm.to nabízejí sledujícím tisíce filmů a seriálů. A to jak starší, tak i čerstvé filmové novinky. Online filmy jsou pohodlné a rychlé. Na druhé straně je torrent, který už vyžaduje určitou znalost práce s počítačem, ale zase nám nabídne lepší kvalitu. Která varianta je lepší? Pojďme se na to podívat pragmaticky.

Filmy online zdarma

První varianta pirátství, ke které většina lidí ze starších generací přičichla, bylo kopírování videokazet a vypalování CD. Generace Y a Z to ale mají mnohem jednodušší. Téměř veškerou kinematografii mají dnes lidé na dosah několika kliků neustále k dispozici a navíc se při přehrání ničeho nezákonného nedopouští. Velkou nevýhodou je ale většinou nízká kvalita obrazu i zvuku a neobvyklé není ani, že než se nám konečně film nebo seriál spustí, dojde vám trpělivost s nefunkčními přehrávači, vyskakovacími okny a erotickými reklamami.

Pokud nemáte zrovna rychlý internet, hrozí vám, že se film nebude dostatečně rychle načítat a můžete se rozloučit s nerušeným diváckým zážitkem.

Nebezpečí online filmů

Přehrávání online filmů má i svou stinnou stránku. Reklamy, které se na webech vždy v hojném počtu nachází, bývají často nebezpečné. Vyskakovací okna typu „Jste 50 000 návštěvníkem stránky. Vyhráli jste iphone X!“, která nás nabádají k vyplnění osobních údajů nebo zaslání malé finanční částky např. pro splacení poštovného, jsou hoaxy. A ne, neexistují výjimky. Takovéhle výhry se ještě nikdy nikdo nedočkal. Pokud jste mladí a internetově gramotní, přijde vám to možná úsměvné, ale tisíce lidí už tímto způsobem přišlo o peníze.

Virus, Hacker, Kód
Radši si dejte pozor, na co klikáte.

A druhou formou reklamní neplechy jsou viry. Nikdy si nestahujte do počítače žádný program, který objevíte přes takové vyskakovací okno. Velmi častým jevem je například javascriptový kód, který se maskuje jako doplněk prohlížeče s názvem JS/Adware.Agent.AA. Slibuje zrychlení prohlížeče, ale ve skutečnosti se uživatel dočká pravého opaku. Určitě nechcete, aby vám takový program nainstaloval do systému „zadní vrátka“, které kybernetickým útočníkům umožňují jednoduchým způsobem ovládat vaše napadené zařízení.

Před těmito hrozbami se dá chránit antivirem, ovšem nejlepší je na pofidérní stránky vůbec nevstupovat, neklikat na zavádějící reklamy a hlavně nic nestahovat.

Stahování filmů přes torrenty

Stahování filmů přes torrenty je tak trochu alchymie. Nejdřív si musíte zdarma stáhnout program, který s torrenty umí pracovat. Populární je například uTorrent. Následně najdete tzv. tracker, což je web, na kterém najdete samotné torrenty. Na českém internetu je nejvýraznější CzTorrent.

Mnoho českých uživatelů ale používá také zahraniční weby jako například Thepiratebay3.to nebo Yts.lt. Na těchto webech je připraven ke stažení nespočet filmů. Stačí stáhnout torrent a otevřít ho v onom programu typu uTorrent. Poté si film pohodlně otevřete ve svém přehrávači. Výhodou oproti webům jako Uloz.to je, že díky torrentům stahujete soubory mnohonásobně rychleji.

Film ve skvělé kvalitě můžete mít stažen už za pár minut.

Nevýhody torrentů

Kromě toho že stahování přes torrent není tak uživatelsky intuitivní jako sledování filmů online, vám opět hrozí nebezpečí stažení škodlivých software. Musíte tedy pozorně sledovat hodnocení a počet stažení jednotlivých torrentů, které vás na případnou hrozbu upozorní. Když si filmy stahujete, musíte mít pro ně dostatek volného místa, což také není samozřejmostí.

Pro uživatele, kteří nevládnou angličtinou je značná nevýhoda, že většina obsahu staženého přes torrenty je v angličtině nebo jiném cizím jazyku a český dabing je zde spíše raritou. Naštěstí existují weby, na kterých si můžete zdarma stáhnout české titulky vytvořené filmovými nadšenci, např. Titulky.com. Kvalita takových titulků bohužel často odpovídá ceně, opět se tedy řiďte počtem stažení a komentáři. Dejte si pozor na to, abyste našli verzi titulků, která je časovaná na vámi stažený film. Toho docílíte tak, že při hledání zadáte celý název souboru s filmem.

Jak vidíte, stahování přes torrent je složitější než sledování online, ale na druhou stranu je výsledek většinou příjemnější a také film budete mít kdykoliv k dispozici. I když vypadne internet nebo se vydáte na výlet.

Související články

Komentovat

Your email address will not be published. Required fields are marked *