Jak zjistit majitele domény a zakázaná data

Jak jste se dozvěděli ve videu u článku Dělám si web sám, díl 1. Doména a webhosting, majitelé domén jsou evidovaní v registru domén (v Česku je to CZ.NIC). Je to takový katastr nemovitostí pro domény. Jak zjistíte majitele jakékoliv domény, aniž byste museli znát adresu všech registrů? Dozvíte se v článku. Spolu s trikem, jak zjistit i mnoho dalších informací (které je zakázané shromažďovat).

Pokračování textu Jak zjistit majitele domény a zakázaná data

Co je to doména a webhosting? Jaký webhosting určitě nebrat?

Doména tvoří adresu Vašeho webu a každá je jedinečná. Nikde na světě nejsou dvě stejné domény, stejně jako nikde nejsou dvě stejné poštovní adresy. Webhosting je… Ale ne, radši se na to pojďme podívat podrobně.

Pokračování textu Co je to doména a webhosting? Jaký webhosting určitě nebrat?

Dělám si web sám, díl 1. Doména a webhosting

První díl seriálu o tvorbě vlastní webové stránky svépomocí bez jakýchkoli technických znalostí. V seriálu se dozvíte, jak si vytvořit svůj vlastní web. Snadno a bez cizí pomoci. V tomto díle se dozvíte, jak na koupi domény a prostoru pro Váš web, čili webhostingu.

Pokračování textu Dělám si web sám, díl 1. Doména a webhosting

Jak zvolit název pro svůj web? Jakou vybrat doménu? Příklady z praxe

Název webu je vidět pořád. Doménu je třeba vyťukávat do políčka prohlížeče a je vždy součástí odkazu na Váš web. Doména je vidět všude, kde je o Vašem webu zmínka. Doménu si lidé budou sdělovat, když si budou o Vašem webu povídat. Takže ANO, název domény a název Vašeho webu JSOU důležité.

Pokračování textu Jak zvolit název pro svůj web? Jakou vybrat doménu? Příklady z praxe